WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Medal honorowy – „Zasłużony dla Ziemi Wieluńskiej” dla Zespołu Folklorystycznego z Popowic

[ 2019-06-06 ]
31 maja 2019 r. w Kino-Teatrze „Syrena” w Wieluniu, odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 20-lecia Powiatu Wieluńskiego oraz Dnia Samorządu Terytorialnego.
W trakcie uroczystości zostały wręczone, przyznane wcześniej na podstawie rekomendacji Kapituły Medalu, medale honorowe – „Zasłużony dla Ziemi Wieluńskiej”. Medal „Zasłużony dla Ziemi Wieluńskiej” otrzymał Zespół Folklorystyczny z Popowic, który w tym roku świętuje jubileusz 30-lecia swojego istnienia. Odznaczeni podziękowali za tak zacne wyróżnienie, a Zespół Folklorystyczny z Popowic dziękował we właściwy sobie sposób - piosenką.
Medale „Zasłużony dla Ziemi Wieluńskiej” przyznawane są od 2002 roku. Z tak doniosłej okazji na uroczystość zaproszono, oprócz obecnych i byłych samorządowców, posła na Sejm RP Pawła Rychlika, przewodniczącą i radnego sejmiku województwa łódzkiego, członków Rady Miejskiej i Powiatu oraz wójtów gmin powiatu wieluńskiego.
Zespołowi Folklorystycznemu dziękujemy za te 30-lat rozsławiania Gminy Pątnów w całej Polsce i życzmy dalszych sukcesów!