WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Kolędowanie w Kamionce

[ 2019-01-15 ]
13 stycznia 2019 roku zgodnie z tradycją odbyło się w Kamionce VII kolędowanie pt.
„Śpiewaj z nami”. Inicjatorem tego jakże ważnego wydarzenia był św. pamięci Jan Olszówka.
Uroczystość rozpoczęła kolęda „Wśród nocnej ciszy” oraz zgodnie ze starym zwyczajem powitano zaproszonych gości. Byli przedstawiciele stowarzyszeń „Po prostu żyj” – pani E. Caban oraz „Poplonu” – pani A. Chudecka, ks. Prałat – M. Stochniałek, Wójt Gminy Pątnów – pan J. Olczyk, goście ze starostwa, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Zaszczycili nas swoją obecnością radni, delegacje z Gminnego Związku KGW, Zespół folklorystyczny z Popowic, mieszkańcy Kamionki i okolic.
Każdego roku była z nami pani H. Klim. W dowód pamięci panie M. Olszówka i S. Morka przypomniały jej wiersz „Powitanie”. Po krótkich przemowach rozpoczęła się część artystyczna – Jasełka. Zaprezentowały się dzieci z przedszkola w Kamionce przygotowane przez panią W. Hrabańską, dzieci i młodzież z Kamionki przygotowane przez panią S. Olszówka oraz panie z KGW z towarzyszącymi im panami i muzyką w wykonaniu pani M. Borgul. Nie zawiedli artyści z „Poplonu” wykonujący kolędy. Dekoracje wykonały H. Bernaś, S. Grajek i M. Spich.
Życzenia noworoczne i serdeczne podziękowania złożyła przewodnicząca KGW w Kamionce pani S. Morka słowami: „Jak obyczaj każe stary, według ojców naszej wiary, chcemy złożyć Wam życzenia z dniem Bożego Narodzenia. Niechaj gwiazda betlejemska co zapala się o zmroku zaprowadzi Was do szczęścia w rozpoczętym Nowym Roku.” Uroczyste i radosne kolędowanie zakończono słodkim poczęstunkiem.
Opracowała
Przewodnicząca KGW S. Morka

 

Galeria zdjęć: