WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Czyste Powietrze

[ 2018-09-21 ]

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił informację, że z dniem 19 września 2018 r. rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
W ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków. Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego.
Minister Środowiska rozpoczął w dniu 04.09.2018 r. cykl spotkań na temat programu priorytetowego Czyste Powietrze mających charakter edukacyjny i informacyjny. Na spotkaniach będzie można przede wszystkim uzyskać informacje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze oraz dowiedzieć się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu. Zgodnie z założeniem Ministerstwa w każdej gminie ma odbyć się spotkanie informacyjne dotyczące programu. Po wyznaczeniu terminu spotkania w gminie Pątnów przez Ministerstwo Środowiska powiadomimy mieszkańców o miejscu i terminie spotkania.

Aktualny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Ministerstwa Środowiska: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/harmonogram-spotkan/

Więcej o programie Czyste Powietrze:  https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Ogłoszenie o naborze wniosków:  http://www.zainwestujwekologie.pl/aktualnosci_2/article,2202,1,1.html